Pole Dance wykonywany przez zawodowców zawiera wiele skomplikowanych figur, spinów oraz przejść, wygląda naprawdę zjawiskowo i wiele osób decydujących się na trenowanie tej dyscypliny myśli, że podczas pierwszych zajęć podobnych umiejętności będą od nich wymagać instruktorzy, nie nic podobnego.

Pole Dance łączy w sobie elementy tańca i gimnastyki, wymagając od trenujących elastyczności, wytrzymałości i siły, jednak wszystkich tych umiejętności nabierzesz z czasem i im będą one większe, tym bardziej skomplikowane akrobacje będziesz mogła wykonywać. Jako początkująca możesz obawiać się, że nie będziesz miała wystarczająco dużo siły i kondycji, aby wykonać jakieś ćwiczenie, jednak instruktor dobierze wszystkie elementy treningu do twoich obecnych możliwości i na pewno nie będzie wymagał od ciebie figur, których nie będziesz w stanie wykonać.

Jak przygotować się do pierwszego treningu Pole Dance?

Osoby decydujące się na trenowanie Pole Dance obawiają się bólu związanego z korzystaniem z rurki, na początku na pewno się on pojawi, ponieważ jeżeli zaczynasz swoją przygodę z tą dyscypliną, twoje ciało nie jest przyzwyczajone do ucisku rurki i nie unikniesz siniaków i bólu. Jednak bez obaw jest to zwykły ból, w niczym nieróżniący się od tego związanego z pierwszymi treningami każdej nowej dyscypliny i już po kilku zajęciach nie będziesz nawet o nim pamiętać. Wszystkie treningi są nadzorowane przez instruktorkę i na pewno zadba ona o Twoje bezpieczeństwo i to, abyś nie doznała podczas nich żadnej poważnej kontuzji.

Nie powinnaś też bać się, że wypadniesz słabiej niż inne kursantki, to nie zawody, każdego uczestnika traktujemy indywidualnie i nie wywieramy na nim presji, ponieważ każdy z instruktorów wie, że różne osoby opanowują konkretne figury w różnym czasie i nikt na pewno nie będzie wymagał, abyś coś opanowała szybciej niż, pozwalają na to Twoje umiejętności.
Wiele osób przychodząc na zajęcia, po raz pierwszy odczuwa stres, dlatego dbamy o jak najlepszą atmosferę podczas zajęć i dobry humor każdej z kursantek. Nikt na pewno nie będzie wymagał od ciebie zmysłowego tańczenia wokół rury. Pole Dance może mieć charakter zmysłowy lub sportowy i to ty zdecydujesz, jaką formę mu nadasz.