Zapisałaś się na zajęcia Pole Dance, jednak nie masz pojęcia, jak się na nie ubrać?

Właśnie dla Ciebie i osób takich jak Ty przygotowaliśmy poniższy artykuł.

Strój

Pole Dance jest specyficzną dyscypliną sportu i im mniej na tobie ubrania, tym lepiej będzie ci go ćwiczyć, ponieważ dobrą przyczepność na drążku zapewnia jego kontakt ze skórą. Najlepszym strojem na treningi będą krótkie spodenki i top lub sportowy stanik, w zależności od tego, w czym lepiej się czujesz. Równie dobrze na zajęcia możesz też przyjść w dopasowanym T-shircie lub topie na ramiączkach, ubrania nie muszą być markowe, ważne jednak aby były elastyczne i nie ograniczały twoich ruchów. Na pierwsze zajęcia możesz ubrać nawet zwykły dres, jednak już na kolejnych konieczne będą krótkie spodenki. Wiele kobiet stresuje się tym, że ich strój jest skąpy i odsłania takie drażliwe partie ciała jak brzuch, czy uda, jednak to zajęcia Pole Dance, a nie konkurs piękności i nikt nie będzie Cię tutaj oceniał przez pryzmat Twojego wyglądu, zatem bez obaw.

Buty

Pole najlepiej ćwiczyć boso i nauka wielu figur będzie od ciebie tego właśnie wymagała, jednak jeżeli bardzo marzną Ci stopy, lub źle czujesz się na bosaka, możesz przyjść na zajęcia w butach do jogi, lub skarpetkach wyposażonych w powierzchnię antypoślizgową.

Czego nie nosimy na Pole Dance?

Na treningi Pole Dance na pewno nie nadadzą się długie dresowe spodnie oraz legginsy, ponieważ taki strój nie zapewni Ci odpowiedniej przyczepności. Nieodpowiednie będą też luźne ubrania, ponieważ mogą one zawinąć się wokół drążka. Przed treningiem musisz też zdjąć biżuterię, odpadają kolczyki, pierścionki, bransoletki itp. ponieważ za pomocą takich ozdób możesz zrobić sobie krzywdę.